Kutatási eredmény nélkül számolt el 1,6 milliárd forint támogatást egy növénygenetikai kutatóintézet
Hadházy Ákos Törökszentmiklós határában találta meg a Varga Mihály körébe tartozó Horváth László „kutatóintézetét”.
Hadházy Ákos Törökszentmiklós határában találta meg a Varga Mihály körébe tartozó Horváth László „kutatóintézetét”.
Takács Péter egészségügyi államtitkár bemutatná azokat a kórházakat, amelyeket szerinte a Tisza Párt miatt nem tudnak felújítani, Kulja András szerint viszont ezzel Takács rejtett módon éppen a Tiszát támogatja.
Az Economist szerint lehet, hogy Giorgia Meloni lesz Európa aduásza Donald Trumpnál. Nagy hibát követett el az Unió külpolitikai főmegbízottja, írja a Die Presse. A lap egy másik cikke szerint veszélyes hatalmi űr alakul ki Európában a francia és a német válsággal. A Daily Telegraph újságírója szerint a franciaországi válság azt mutatja meg, mekkora árat követel, ha egy kormány figyelmen kívül hagyja a választók akaratát. Hal Brands politológia professzor szerint van rá esély, hogy Trump kiegyezzen Európával. Vihart kavart az EBESZ máltai közgyűlésén, hogy részt vett azon Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A polgármester nem árulta el, hogy ki kérte a községet a pénz visszafizetésére, de tudomása szerint a megye több települése is hasonlóan járt.
Az EU-s helyreállítási pénzek elköltését felügyelő civilekkel az állam tavasz óta alig konzultál. A jogállamisági eljárás miatt Magyarország nem kaphat utalásokat; a kormány szinte lemondott róluk.
A Tar Lőrinc pokoljárását bemutató kiállítás egy félmilliárdos turisztikai projekt része.
2014 és 2022 között az EU-tagállamok, illetve olyan harmadik országok, amelyek valamilyen támogatási programban vettek részt, összesen 14 milliárd euró értékben költöttek el szabálytalanul uniós pénzt. Az Európai Számvevőszék egy átfogó vizsgálatot végzett el, amelynek eredményeként megállapította, hogy ezek a pénzek sokszor csak jelentős késéssel, de az is előfordul, hogy egyáltalán nem kerülnek vissza a közös kasszába.
Bár a kormány bagatellizálja az uniós források gazdasági hatását, a tények ezt cáfolják. Az elmúlt évek gyötrelmeihez hozzájárult, hogy a magyar gazdaság nem tudta kihasználni a hatalmas esélyt.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében összesen mintegy 910 milliárd forint EU-forrás meghirdetése várható a következő hónapokban, amelyből két pályázati keretösszeget már jövő héten közzétesz a kormány.
Kocsis Máté durva nácizással sietett Orbán Viktor védelmére, aki szerint a „liberális EP-képviselők ismét megtámadták Magyarországot”. Pedig jól jönne az az EU-pénz, hiszen szakértők szerint a kormányzati célnál jóval nagyobb hiány és kisebb növekedés várható. Vannak persze fontosabb dolgok is, mint számokkal bíbelődni, különösen, ha a főnök annyira meg akarja szerezni a repülőteret, hogy szavazatelsőbbségi és egyéb különleges jogokról is lemond a befektetők javára. Közben a nemzetközi helyzet is fokozódik, immár Pakisztán lövi Iránt. Ha pedig elegünk van az egészből, melegebb éghajlatra is elutazhatunk. De hova és mennyiért? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Kamattámogatott hitelekre és foglalkoztatásjavításra mehet az uniós források nagy része. A programok jövőre pörögnek fel, hogy a 2026-os választásokra beérjenek a gyümölcsök.
Az EU megnyitotta a pénzcsapot, mert úgy értékelte, hogy a magyar kormány teljesítette a tőle megkövetelt igazságügyi reformot.
Az ukránokkal való bővítés mindenképpen rengeteg pénzbe kerülne, ennek lehetséges terhét becsülte 186 milliárd euróra az az uniós dokumentum, mely még októberben szivárgott ki, és amit most megint előrángattak a kormánypárti beszélő fejek. Létezik viszont egy másik tanulmány is, ami ennél több mint 50 milliárddal kevesebb pluszkiadással számol, és mely szerint teljesen alaptalan híresztelés, hogy Ukrajna befogadása a nettó kedvezményezettek többségéből nettó befizetőt csinálna. És a második tanulmány szerint még a mezőgazdasági pénzeknél sem jönne el a világvége.
Halley-üstökös, Paks II., Biodóm, uniós források, Fidesz-szövetségesek Európában – ha szerencsénk van, mind az ötöt megéljük, de az biztos, hogy utóbbi kettőt nem a közeljövőben. Közéleti podcastunkban megnéztük, most éppen miért nem kapunk EU-pénzeket, miért hamis Orbán megérzése a jövő évi EP-választásokkal kapcsolatban, és képes lesz-e Európa a két háborút egyidejűleg menedzselni.
Vera Jourová, az Európai Bizottság alelnöke szerint technikai és jogi kérdés, hogy a magyar kormány elvégzi-e azokat a változtatásokat, amiket Brüsszel kér az EU-s pénzek folyósítása érdekében.
Csaknem 200 millió forintnyi uniós támogatásból szereltek 1350 napelem panelt Budapesten, a Ferencváros stadionjára, a Groupama Arénára.
A kormány fűt-fát megígért az uniós helyreállítási alap forrásaiért cserébe, a megszorításokat az EU-ra fogja, de azért nem rohan a vállalások végrehajtásával, nem titkolva, hogy a reform egyes esetekben nem jelent majd többet egy hatástanulmány elkészítésénél.
Az összeg rekord, a legnagyobb nyertesek továbbra is a legnagyobb gazdálkodók.
Egy 1,822 milliárdos projekt kapcsán állapították meg szabályszegés gyanúját.
A hvg.hu elérte, hogy megismerhesse az úgynevezett „kétezres”, azaz nem nyilvános kormányhatározatokat, legalábbis azokat, amelyek már több mint tíz évvel ezelőttiek. Az egyik ilyen, 2012-ben született dokumentumban feladatul szabta Orbán Viktor, hogy vizsgálják meg az egyes cégekre már kivetett válságadók kiterjesztését a gazdag magánemberekre. Akkoriban tervezték az állami gépjármű-kereskedő – egykori nevén: Merkur – feltámasztását is. De szóba került az embereit gyakran kirúgó vállalatok büntetőadója, vagy az EU-s pénzek elosztóinak számonkérhetősége is. A tervek döntő többségéből végül nem lett semmi.